Patchwork pri mori 2010

Napriek tomu, že mám pocit, že tohtoročné leto ubehlo veľmi rýchlo, ostane mi naň príjemný pocit aj z akcie „Patchwork pri mori“. Patchwork hobby art v spolupráci s cestovnou kanceláriou Legiotour pripravili pre patchworkárky, nepatchworkárky, ich rodiny, či kamarátov a kamarátky pobytový zájazd pri mori. Zabalili sme si teda všetko potrebné, pridali látky, špendlíky, nožnice, žehličku… a vydali sme sa autobusom – smer chorvátska Poreč.

Autobus-a-logo1

Zo škaredého, studeného bratislavského večera sme sa zobudili do krásneho slnečného a hlavne teplého prímorského rána. Hneď sme sa vydali na prechádzku po okolí, aby sme si našli „naše“ miestečko na pláži.

A začala dovolenka! Budíček (pozdravujem pani Terku – ona už vie prečo!) a ranná prechádzka pri mori, raňajky. Šitie, pláž, sprcha, večera, šitie. A nekonečné rozhovory na spoločnú tému: PATCHWORK. Kto chcel šiť, tak šil, komu sa nechcelo, tak len kibicoval. Naše spolubývajúce z nás už neraz bolela hlava! Možno preto vyhľadávali výlety do blízkeho okolia 🙂 .

My sme sa však nenechali rušiť a naplno sme sa oddávali svojmu hobby. Suveníry z dovolenky boli tentoraz naozaj netypické – výsledky z kurzov: keltský uzol, lastúry (nie tie z mora), ručne quiltovaný top vankúša a nekonečný zoznam inšpirácií, čo „ešte chcem ušiť“.

Ja som nezaháľala a ručne som prequiltovala jednu z hotových predkreslených predlôh RAJSKÁ ZÁHRADA. Ostane mi ako spomienka na túto vydarenú akciu.

Rajská záhrada, ručná práca, vyšívanie

Všetkým zúčastneným sa páčilo a zhodli sa, že budúci rok zopakujeme. Ak sme Vás nachutili, pridajte sa budúce leto k nám. Či už s kurzami alebo bez, či s manželom, kamarátkou alebo len sama. Medzi patchworkárkami budeme vždy medzi „svojimi“.

Pred autobusom

Postrehy z kurzov mimo Bratislavy nájdete v kategórii Mimobratislavské kurzy patchworku.

5 comments

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.