Odložený nápad a Žilina

Keď som prvý raz dostala nápad zmeniť vzduch a spraviť kurzy patchworku inde ako v Bratislave, tušila som, že ešte nedozrel čas. Pýtala som sa sama seba: „Veď kto by mohol niečo podobné potrebovať? A ak áno, tak kde je? Ja niekoho takého vlastne nepoznám…“ Preto som túto myšlienku odsunula ad acta. Bolo veľmi ťažké, alebo snáď úplne nemožné nadviazať kontakt s dievčatami šijúcimi patchwork po Slovensku, či dokonca po svete (čo ide v súčasnosti až prekvapivo ľahko).

Odsunutá myšlienka mi ale neustále povrtkávala niekde v hlave a občas ma popichoval aj manžel: „že ozaj a čo tie Tvoje putovné kurzy?“ „No zatiaľ nič“ – bola moja odpoveď – „veď nie je dopyt. Keď bude, tak potom.“ A vtedy zrejme ozaj nebol záujem… Lenže s príchodom všadeprítomnej komunikácie cez web začali prichádzať aj nové možnosti – pre zákazníčky a aj pre mňa. Postupne som zistila, že komunikujem s rozširujúcou sa societou patchworkárok, ktorá by mohla niečo ako kurzy naozaj potrebovať. Napokon ma doklepla otázka, ktorá sa už našťastie začala opakovať: „…a stále robíte kurzy len v tej Bratislave? A spravíte kurz aj niekde bližšie?“ Bližšie k nim samozrejme…

Kurz patchworku Žilina 2011

No veď by bolo ozaj hlúpe odpovedať Nie. Tak odpoviete Áno. A hneď dostanete otázku: „… aaa aj v Žiline?“ Hmmm a vlastne prečo nie? Začala som to v hlave obracať horedolu. Žilina je tak celkom šikovne – z východu aj zo západu, taký zlatý stred… manžel sa zasmial a povedal: „no konečne!“ A bolo rozhodnuté. Obaja sme niekde v päte cítili, že tú Žilinu skúsime. Je tam pekne, máme tam priateľov a sú tam aj príjemní ľudia – tí nám napokon aj pomohli s priestormi a všetko vyšlo ako sme plánovali. V tvorivom prostredí malého, ale zato veľmi dobre zabehnutého ateliéru sme sa všetci cítili veľmi príjemne (Ninke ďakujeme za tip a Marekovi za všetko ostatné ohľadne ateliéru). Na ďalších kurzoch sa radi znova uvidíme (aj s ďalšími záujemcami o patchwork) niekedy na jeseň. Zatiaľ si užívajte všetci leto – a ak aj patchworkujete, tak šite v prírode!

Z prvého žilinského kurzu sme spravili aj niekoľko fotografii na pamiatku – tu sú:

Postrehy z kurzov mimo Bratislavy nájdete v kategórii Mimobratislavské kurzy patchworku.

2 comments

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.