Keď sa Vianoce opýtajú patchworkárky, čo robila v lete

Vianočný patchworkový košíček.

Možno by bolo najlepšie začať otázkou, kedy vznikajú vianočné ozdoby. Veľa ľudí sa domnieva, že tesne pred Vianocami. My čo ich šijeme samozrejme vieme, že to nie je možné. Všetko to vyzerá veľmi jednoducho, ale pravdou je, že aj pomerne jednoduchá vianočná ozdoba potrebuje svoj čas. Či ju už šijeme podľa predlohy niekoho iného, alebo si ju navyše sami vymýšľame – v tomto prípade sú to samozrejme násobky času, ktorý potrebujeme.

S prípravou vianočných ozdôb preto nie je dobré začať na poslednú chvíľu. Prinieslo by to zbytočnú nepohodu, či povrchnosť prevedenia a s výsledkom by sme takmer určite neboli spokojní. Najmä ak dekorácie zamýšľame ako originálne darčeky pre niekoho, koho máme radi. Malo by z nich byť cítiť, že vznikali v kľude a pohode a že priniesli niečo aj nám – napríklad relax. Potom sa už treba len zamyslieť, kde radi relaxujeme a dostávame sa k tomu, kde a kedy by sme ich mali šiť. Každý z nás má v tomto ohľade iné obľúbené miesto, možnosti aj zaužívané zvyklosti.

Šitie vianočných ozdôb počas letnej dovolenky

Ak máte nejaký dvorček či záhradu, je to veľmi dobré miesto aj na šitie. Istým obmedzením sa môže zdať elektrický prúd, ak potrebujete šiť na stroji, resp. potrebujete použiť žehličku. Ja si pomáham predlžovacím káblom, ale je možné presedlať na čisto ručné šitie a to strojové si nechať na daždivé dni, ktorých bude ešte určite dosť…

Ja som si v poslednom čase obľúbila šitie v prírode. Možno ma k tomu čiastočne priviedol aj môj manžel, ktorý sa ma všemožne snaží vytiahnuť z bludiska každodenného mestského životného stereotypu a odváža ma niekam bližšie k prírode. Tak sa stáva, že šijem napríklad aj vianočné dekorácie cez letnú dovolenku. Zdá sa vám to prevrátené či zvláštne? Človek si musí aj počas horúcich letných dní v mysli navodiť na chvíľu vianočnú náladu a potom sa to zrazu dá. Navyše je to veľmi praktické, lebo pred sviatkami tie vecičky už „len nájdeme“ hotové. A ešte jedna výhoda navyše: keď si tie ušité veci v zime chytíte do ruky, v mysli sa vám vybavia všetky tie horúce slnečné letné spomienky!

Letné šitie v záhrade

Na tomto obrázku práve vzniká pestrý košíček – vianočná priestorová dekorácia.

Ak vás obrázky vianočných dekorácii zaujali, pozývame vás na naše kurzy plné vianočných patchworkových inšpirácií.

Vianočný stromček atarashiVianočný stromček atarashi.

This post has no comments. Be the first to leave one!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.