Náš tip – Ako skladovať časopisy

Často dospejeme k tomu, že keď v časopisoch niečo potrebné hľadáme, musíme sa poprehŕňať viacerými kôpkami a nájsť časopis, v ktorom hľadaná vec je. Pri menšom množstve v tom nie je žiadny problém. S narastajúcim počtom časopisov si postupne prestávame pamätať, kde čo je. Nevýhodou je aj to, že časopisy sa neustálym prezeraním začínajú ničiť. Čo s tým?

Jednou z možností je ucelené ročníky zaniesť do knihárskej dielne a dať ich tam zviazať. Ostáva ešte ku každému zviazanému ročníku napísať napríklad v Exceli tabuľku so stručným obsahom, aby sme nemuseli – keď niečo konkrétne hľadáme – prelistovať desiatky čísel. Časopisy sú zoradené, nič sa nestratí a dobre sa v tom hľadá.

Ale má to aj svoje nevýhody. Je nepohodlné chodiť s celými objemnými zviazanými ročníkmi napr. na dovolenku či do parku, nie je možné niektorý z časopisov vybrať a požičať kamarátke, navyše viazanie v knihárstve dnes nie je práve najlacnejšia záležitosť… Našťastie je tu ešte iné, oveľa praktickejšie a lacnejšie riešenie – sú ním závesné lišty. Ide o ohybné, ľahké, veľmi trvanlivé plastové závesy s drážkou na časopis a s normovanými otvormi na zavesenie. Použitie líšt je jednoduché a veľmi pohodlné. Aby ste si vedeli lepšie predstaviť ako taká lišta vyzerá a ako sa používa, prikladám zopár fotiek:

Krok 1) Časopis v strede otvoríte a prevlečiete cez otvor v lište.

Navliekanie časopisu do závesnej lišty

Krok 2) Lištu posuniete do stredu časopisu.

Lištu posunieme do stredu časopisu

Krok 3) Potom ho zatvoríte…

Časopis zatvoríme

Krok 4) … a spolu s lištou zavesíte do bežne používaného šanónu z papiernictva.

Časopis pomocou lišty zavesíme do šanónu

Do šanónu si takto môžete pozakladať celý ročník jedného časopisu, alebo jednu zaujímavú tému z viacerých časopisov… a všetko môžete navyše kedykoľvek operatívne podľa potreby zmeniť. Aj tu je užitočné takto „zviazané“ časopisy doplniť stručným obsahom jednotlivých čísel, či vašimi poznámkami k obsahu, ktorý vás v minulosti zaujal. Obsah zasuniete do euroobalu a zavesíte do šanónu k časopisom. A máte v tom zrazu systém.

Podobné články môžete nájsť v kategórii Tipy, triky a návody.

3 comments

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.