Log Cabin, deka a vankúše

Vzhľadom na to, že som už veľmi dávno neprispela niečím, čo som ušila, mohlo by sa zdať, že nešijem 🙂 . Ale opak je pravdou. Bola som usilovná, len som nefotila, resp. nedelila sa s vami o výsledky svojho snaženia. Budem sa teda snažiť a dohnať zameškané…

Začnem s dekou pre synovu priateľku. Farby si vybrala sama. Mne sa zdali trošku smutné, ale musím uznať, že výsledok pôsobí elegantne. Vybrala si vzor Log Cabin – Zrub. No a keďže špeciálne pravítko na Log Cabin som si kúpila asi pred 10 rokmi, a ani raz som ho nepoužila, bola to jedinečná príležitosť využiť ho.

img_0663_1200

Top som sa rozhodla ušiť počas pobytu na chalupe počas letných práznin 2015. Látky som si narezala doma a so sebou zobrala už len malý balíček, ktorý vidíte na fotografii hore. Tie dve kôpky sú naozaj celý materiál na top jednej deky…

Všetko potrebné som si vyniesla do záhrady, ale ked zafúkal vietor, zbierala som kúsky látok po celej osade.

img_0672_1200

Po vetre prišiel dážď, tak som si zbudovala improvizovaný šicí kútik vnútri na starom kempingovom stolíku:

img_0678a_1200

Mala som ale výhľad do dvora. Top sa šil skoro sám, lebo pravítko mi umožnilo narezať presné dieliky a inchová pätka s vodičom pomohla dodržať presné odševky. Domov som si odnášala dokončený top, ktorý už čakalo len zasendvičovanie a prešitie. Budúca majiteľka chcela mať deku mäkučkú, tak som zvolila prešivanie uhlopriečne cez bloky. To dodalo hotovej deke „tretí“ rozmer.

deka_1000

Nová majiteľka sa už z deky teší niečo vyše roka. Napriek presnému počtu narezaných dielikov mi zostali nejaké kúsky použitých látok. Niečo som doplnila a tento rok v lete som jej k sviaku ušila dva vankúše, ktoré sa narodili v tom istom prostredí ako deka:

lavicka_1200

One comment

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.