Spomienková rodinná deka z tričiek

Jedným zo spôsobov, ako vniesť do patchworkovej deky niečo osobné, je vyskladať ju z tričiek. Z tých nosených obľúbených tričiek, v ktorých ste niečo pekné zažili. Takto vás môže hriať nielen deka, ale aj vaše vlastné zážitky, ktoré sa vám zakaždým pripomenú.Deka z tričiek, lícová strana

Na obrázku hore vidíte lícovú stranu rodinnej deky z tričiek, na nasledujúcom obrázku rubovú.

Pred nejakým časom ma na výstave Patchworkárskeho cechu oslovila pani, ktorá si prečítala článok z tohto blogu o deke z tričiek. Dohodli sme si stretnutie a pani mi priniesla materiál. Keďže plán bol, že to bude rodinná deka, tak aj materiál bol rôznorodý – detské tričká, body, tatinove a maminkine tričká, košeľa, šaty a podobne.Deka z tričiek, rubová strana

Želanie bolo, aby deka nebola príliš veľká. Spojovacie pruhy som tentoraz nedávala a tričkové kusy a kúsky som spájala do väčších a poprišívala k sebe.

Použité sú aj nové látky, ale „srdce“ tvorí spomienkový materiál – tatinova košeľa (aj s vreckom) a maminkina sukňa. Deka je olemovaná úzkym pásikom, ktorý som vyrobila z maminkinej blúzky.

Deka z tričiek, detail líce 1Na obrázkoch vidíte detailnejšie fotky. Dolu vidno detail bloku, ktorý je ušitý z detských šatočiek tak, aby sa dal zapracovať do deky.

Deka z tričiek, detail líce 2

Šiť takúto deku je pre mňa niečo veľmi osobné až intímne. Ku každému kúsku materiálu som sa dozvedela aj kúsok rodinného príbehu: kedy mal ten-ktorý člen rodiny konkrétny kúsok oblečený, niektoré kúsky nosili všetky deti, iné len jedno… Ďakujem rodinke, ktorá si ma na chvíľočku takto pustila medzi seba. Nech ich deka všetkých spoločne dlho hreje.

Na záver ešte detail z rubovej strany deky. Vľavo vidno spomínané vrecko z košele.

Deka z tričiek, detail rub

Prečítajte si aj návod, ako ušiť deku z tričiek.

2 comments

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.