Vankúše do DeD Levice 2020

Napriek tomu, že rok 2020 bol veľmi zvláštny a neobvyklý v mnohých smeroch, s kamarátkami s Patchworkárskeho cechu sme opäť ku koncu roka obdarovali deti vankúšmi. V rámci projektu  Aj ja mám svoj vankúšik, putovali vankúše do DeD Levice.

Ja som prispela troma kusmi. Každý bol podľa želania budúceho majiteľa. Deti si vždy povedia obľúbenú tému a farby. Pri čítaní svojho zadania som sa trošku spotila, ale kamarátka mi pomohla látkou na dva vankúšiky.

Spider_Man_PillowPrvou témou bol Spider-Man pre Dominika. Látka so vzorom mi veľmi pomohla. Bordúru som zladila k látke s motívom. Spider-Mana som prešila v obrysoch a pozadie som voľne prequiltovala meandrami. Na olemovanie som použila červeno-bielu pásikavú látku.

Ricardo si želal futbalovú loptu na vankúši. Má ich tam hneď niekoľko 🙂 . Bordúru som ušila netradične, z rovnako dlhých rôznofarebných pruhov, aby farebne vankúšik oživili. Na lem som zvolila čiernobielu pásikavú látku.

Vankus_pistol_charita_900Tretí vankúšik bol pre Paťka, ktorý sa rád hráva na vojakov. Kedže sme mali doma aj my malého militaristu, túto tému sa mi podarilo ľahšie vymyslieť. Motív pištole som vystrihla z jednofarebnej čiernej látky a pomocou Vliesofixu naaplikovala hustým cik-cakovým stehom na jednofarebné pozadie. Doplnila zeleným rámikom a samozrejme “maskáč” na bordúre i lemovaní nemohol chýbať.

Ďalšie akcie súvisiace s charitou nájdete v sekcii Charitatívne projekty.

This post has no comments. Be the first to leave one!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.