Keltské uzly

 

Keltský uzolRučná aplikácia tradičného keltského uzla na obliečke vankúša. Toto je prvý uzol, ktorý som ušila. Je to jedna z mojich obľúbených techník šitia v rukách, najmä počas dovoleniek. Podrobnosti o keltských uzloch si môžete prečítať v mojom článku.

Chcete si aj Vy ušiť niečo na túto tému? Príďte k nám na kurz a naučíme Vás to! Viac informácií a aktuálne kurzy nájdete vždy v rozvrhu kurzov. O ďalších kurzoch, ktoré práve nie sú v tabuľke, Vás radi informujeme. Všetko vieme dohodnúť a prispôsobiť, stačí nám napísať alebo zavolať.

Rozmer: 40 x 40 cm

Ďalší tradičný keltský uzol na obliečke vankúša. Na uzol a farebne korešpondujúcu bordúru som použila jemné pastelové odtiene, zadná strana je levanduľová.

Rozmer: 40 x 40 cm

 

Ďalšie dve obliečky sú v teplejších farbách. Pásik použitý na aplikovaný uzol je z jemnučkých pastelových látok.

Rozmer: 40 x 40 cm

Rozmer: 40 x 40 cm

Keltský uzol biely

Obliečka s keltským uzlom v bielom prevedení. Naaplikovaný uzol je zo saténu. Pozadie je ručne prequiltované po diagonálach, čo celku dodáva na plasticite. Na fotografii sa podarilo len čiastočne vystihnúť celkový dojem zo vzdušnej bielej atmosféry vankúša a kontrastu lesklého saténu s matným bavlneným plátnom.

Rozmer: 40 x 40 cm

A na záver najkontrastnejšiu kombinácia v čiernej a bielej farbe. Aby celok nepôsobil príliš tvrdo, biela je zjemnená drobným vzorom s modrými kvietkami. Pozadie uzla som husto poprešívala po diagonálach.

Rozmer: 40 x 40 cm