Kurzy

 • Kde – v priestoroch predajne na ul. Hany Meličkovej 4 v Bratislave.
 • Koľko – jedna lekcia trvá 3 hodiny, cena jednej lekcie je 15,- EUR.
 • Stroje – počas kurzu sú vám naše šijacie stroje samozrejme bezplatne k dispozícii.
 • Prihlášky – mobil 0903 212 356 alebo mailom patchwork@hobbyart.sk.

Kurzy šité na mieru

Kurz ako darček

Rozvrh kurzov

Sunbonnet Sue a Sam

24. 4. 2018

utorok 18:00

Naučte sa aj Vy šiť jeden z najznámejších blokov na svete! Sunbonnet Sue je veľmi obľúbený a často používaný vzor, ktorého začiatky siahajú až do 19-teho storočia. Pozývame Vás na náš kurz, kde máte aj Vy možnosť rýchlo a ľahko sa naučiť šiť tento neodolateľný vzor, v ktorom si každý nájde to svoje.

Chcem vedieť viac

Rybárska osada

2. 5. 2018

streda 18:00

Neverili by ste, aké množstvo nápadov môže vychádzať z jednoduchého vzoru rybárskeho domčeka poskladaného do rybárskej osady. Vytvorte si aj vy quilt, na ktorom bude každý domček iný – nie len farbou, ale i rozmermi. Napriek tomu spolu vytvoria harmonický celok, v ktorom vždy môžete objavovať nové detaily.

Chcem vedieť viac

Viac obrázkov

9 srdiečok

15. 5. 2018

utorok 18:00

Rozžiarte si deň farebnými srdiečkami! Na kurze si ušijete top, ktorý môžete použiť ako obrus, vankúš, či stredový blok do Vašej budúcej deky – alebo niečo iné podľa Vašej vlastnej fantázie. Predloha, ktorú vidíte na obrázku, má priemer približne 70 cm.


Rýchle hviezdy

22. 5. 2018

utorok 18:00

Ušite si hviezdy netradičným, veľmi zaujímavým postupom. Na kurze ušijeme štyri hviezdne bloky. Môžete ich použiť ako topy na vankúše, či zošiť do obrusu alebo detskej deky. Ak zdvoj- alebo trojnásobíte množstvo, ušijete pomerne rýchlo top na veľkú deku..


Drážďanský tanier

29. 5. 2018

utorok 18:00

Prídťe si s nami ušiť tento krásny, klasický a starobylý vzor pomocou zrýchlených postupov, moderných pomôcok a techniky. Výsledok môžete použiť na vankúš, prestieranie, tašku, podsedák… alebo vás láka deka plná krásnych tanierov? Stačí pár trikov, kúsky látok a chuť. Hotové dielko na seba nenechá dlho čakať.

Viac obrázkov


Naklonený zrub

5. 6. 2018

utorok 18:00

Vzor, ktorý pripomína tradičný blok zrubu, len je naklonený do jednej strany. Nadchne vás rýchly postup rezania a šitia tohto bloku aj veľké množstvo variácií jeho skladania.

Viac obrázkov


Katedrálové okná od LubkyKatedrálové okná

12. 6. 2018

utorok 18:00

Technika Cathedral Window – Katedrálové okná je fascinujúca starobylá technika, pochádzajúca pôvodne z krajín východnej Ázie, najmä z Japonska. Do Európy sa dostala oveľa neskôr, okľukou cez Severnú Ameriku.
Technika je zaujímavá aj tým, že hotovú prácu nie je treba podkladať vatelínom, ani vlizelínom. Zároveň nie je potrebné ani quiltovanie.

Chcem vedieť viac


Lastúry

19. 6. 2018

utorok 18:00

Máte veľa rôznych malých zvyškov látok? Quilt z lastúr je ideálnou cestou pre ich plné využitie. Touto technikou sa naučíte vytvárať veľmi príjemné a pestré vzory. Objavte možnosti mušľových vzorov a šite krásne vankúše či tašky, tie odvážnejšie z vás aj celé deky!

Na tomto kurze sa naučíte, ako si vyrobiť šablónu na lastúru a šiť lastúry troma rôznymi spôsobmi.


zkZákladný kurz patchworku

1. lekcia

25. 09. 2018
utorok 18:00


Základný kurz je rozložený do štyroch trojhodinových lekcií. Je určený pre tých, ktorí s patchworkom začínajú, ale aj pre tých, ktorí si chcú svoju techniku zdokonaliť. Výsledkom Vašej práce na kurze bude pekná deka.

Chcem vedieť viac


zkZákladný kurz patchworku

2. lekcia

2. 10. 2018
utorok 18:00


Základný kurz je rozložený do štyroch trojhodinových lekcií. Je určený pre tých, ktorí s patchworkom začínajú, ale aj pre tých, ktorí si chcú svoju techniku zdokonaliť. Výsledkom Vašej práce na kurze bude pekná deka.

Chcem vedieť viac


zkZákladný kurz patchworku

3. lekcia

9. 10. 2018
utorok 18:00


Základný kurz je rozložený do štyroch trojhodinových lekcií. Je určený pre tých, ktorí s patchworkom začínajú, ale aj pre tých, ktorí si chcú svoju techniku zdokonaliť. Výsledkom Vašej práce na kurze bude pekná deka.

Chcem vedieť viac


zkZákladný kurz patchworku

4. lekcia

16. 10. 2018
utorok 18:00


Základný kurz je rozložený do štyroch trojhodinových lekcií. Je určený pre tých, ktorí s patchworkom začínajú, ale aj pre tých, ktorí si chcú svoju techniku zdokonaliť. Výsledkom Vašej práce na kurze bude pekná deka.

Chcem vedieť viac

28 comments

 1. Mozem sa informovat ake kurzy a patch. techniky mate naplanované?
  Dik

  • Dobrý deň, Renáta,

   opäť budeme otvárať Základný kurz patchworku (cca. 1. 4. 2015). Samozrejme do rozvrhu zaradíme aj kurzy pre pokročilých. Nabližšie to bude kurz Rýchle postupy rezania a šitia. Ak by ste mali záujem o niektorú konkrétnu techniku, tak ju môžeme zaradiť do nášho rozvrhu. Iste, ak je to niečo, čo budeme vedieť :-).

 2. Ahoj Dadka,
  mňa by aj zaujímali katedrálové okná aj taštičky :-)
  A na rýchle postupy by som rada prišla.
  Pekný deň želá Jarka

 3. Dobry den,

  tiez by som mala zaujem o kurz tasticky, prip. tasky.

  Pekny den.

 4. Margareta Černáková apríl 9, 2015 at 5:16 pm

  Dobrý deň, želám
  Rada by som sa informovala, či budete po skončení aprílového kurzu patchworku organizovať ďalší, napr. v máji.
  S vďakou M.Černáková

 5. Dobrý deň,
  chcela som sa opýtať, či je možné absolvovať Váš kurz patchworku aj keď nemám žiadne skúsenosti so šitím alebo je potrebné, aby som vedela nejaké základy.
  A kedy budete otvárať ďalší základný kurz patchworku A
  Ďakujem Vlaďka

  • Dobrý deň Vlaďka,
   na našom Základnom kurze patchworku nie je potrebné mať skúsenosti so šitím. Všetko, čo budete k ušitiu prvých patchworkových výrobkov potrebovať, Vás naučíme na kurze.
   Základný kurz patchworku A o chvíľu končí, momentálne začal Základný kurz patchworku B (v dopoludňajších hodinách). Kvôli podrobnostiam nás kontaktujte, prosím mailom. Určite nájdeme spoločný termín.

 6. Dadka, na ten obrus vianočný by som chcela prísť na kurz.

 7. Milá Dadka,

  nebudete otvárať pred Vianocami kurz – Vianočný zrub alebo iný typ vianočného venca? Rada by som sa prihlásila.

  Ďakujem a želám Vám pekný deň

  H. Kavcová

 8. Milá Dadka,

  píšem veľmi neskoro, ale chcela by som sa spýtať, či sa na poslednú chvíľu neuvoľnilo miesto v kurze, ktorý bude tento týždeň “Peňaženka od Marušky”. Pred Vianocami ma obyčajne chytí taký záujem o patchworkovanie. Minulý rok som na základe skúseností z Vášho kurzu urobila 16 stromčekov origami a porozdávala svojim príbuzným a priateľkám mojej dcéry. Mal veľký úspech. Naďalej sa zaujímam o Váš kurz na Advetný veniec, ale aj tá peňaženka ma zaujala.

  Ďakujem a prajem Vám pekný deň

  Helena

 9. Dadka este by si mohla urobit do leta bleskovu deku prosiiiim
  Jarka

 10. Chcela by som sa informovať, či nechystate
  kurz na šitie peňaženky. Minulý termín kurzu mi časovo nevyhoval.
  Ďakujem Sláviková

  • Dobry deň, pani Sláviková,
   do konca roka nemáme kurz v pláne. Uvažujeme o jeho zaradení do rozvrhu v novom roku. Budeme sa tesiť, keď sa k nám pridáte.

 11. Dobrý deň, môžem sa spýtať, či kurz na vianočnú štólu 10.11.2016 je už plný.
  ďakujem Jana

 12. Dobry den, mate uz naplanovane aj zakladne kurzy na buduci rok? Radi by sme mamine urobili radost darcekom na vianoce.
  Dakujem.
  S pozdravom Kulkova

  • Dobrý deň pani Dáša,
   základné kurzy plánujeme približne v strede januára 2017 – presný termín ešte nie je. Mamine môžete kúpiť darčekovú poukážku na kurzy patchworku cez náš e-shop (Nájdete ju v kategórii darčekové poukážky). Keď sa potom Vaša mamina s nami skontaktuje, dohodneme vhodný termín kurzu resp. ďalšie podrobnosti. Ďakujeme za záujem a ak by ste mali prípadné ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať.

 13. Dobrý deň,

  da sa prosim Vás ešte prihlasiť na kurz? Som začiatočnik a mala by som zaujem.

  Ďakujem
  S pozdravom Lucia Fottová

  • Dobry den, Lucia,

   kurz sice zajtra pokračuje 3. lekciou, ale radi Vás privítame. Kurz sa koná v priestoroch našej kamenej predajne na ul. Hany Meličkovej od 18,00. Bolo by fajn, keby ste prišli pár minút pred začiatkom kurzu. Tešíme sa na Vás.

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *