Vankúšik od Marty a odo mňa

Vrátiť sa k fotografii tohoto vankúšika mi trvalo naozaj veľmi dlho. Šiť ho začala (na mojom kurze) Marta. Ako to už často chodí, vzťahy so zákazníčkami sa často zmenia na kamarátske. Tak to bolo aj s Martou. Marta bola nezmar. Skúšala, vymýšľala a šila. Pri odchode do dôchodku si kúpila nový elektoronický šijací stroj. Začala šiť patchwork, navštevovať kurzy a postupne obdarovávať svoje dve dcéry, manžela, či jedinú vnučku. Prečo v minulom čase? Preto lebo pred Vianocami to už boli dva roky, čo sa na nás Marta pozerá z obláčikov.

Vankúš Sue a Sam, od Marty a odo mňa, detailMedzi vecami, ktoré nedokončila ostal aj rozošitý top na vankúšik. Martin manžel mi ho priniesol s prosbou, či by som ho dokončila. Obaja sme vedeli, že mal byť pre vnučku. Ručné aplikácie Sunbonnet Sue & Sam boli síce len začaté, ale Marta bola pedant. V jednom vrecku mala nielen začatý projekt, ale aj pripravené látky, ktoré naň plánovala použiť. Všetko Martine obľúbené farby.

Vankúš Sue a Sam, od Marty a odo mňa, na lavičkeAko som už spomínala, postavičky Sue a Sam sú aplikové ručne. Martička použila ako podklad väčší kus imitácie režného plátna. Bolo mi ľúto z neho vyrezávať stredový blok a dopĺňať inou látkou na bordúru vankúšika. Rozhodla som sa urobiť „falošnú“ bordúru. Stredový motív som oddelila ručne naaplikovaným nažehľovacím šikmým prúžkom. V rohoch som použila yo-yo, ktoré korešponduje s kyticou kvetov, ktoré drží Sam. Vankúšik som prequiltovala ručne v šve. Olemovaný je prúžkovanou farebne ladiacou látkou.

Martina vnučka s vankúšikomMartina vnučka tak mohla dostať darček k narodeninám od babky, ktorá tu už nie je. A ja som bola rada, že som mohla urobiť vec, ktorá by potešila aj Martu.

2 comments

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.