Drážďanské taniere pre Katku

Pred rokom som mojej sestričke k narodeninám podarovala sadu vankúšov v zemitých farbách so vzorom Dresden Plate (Drážďanský tanier) / Dresden Daisy. Vankúše sa jej veľmi páčili a našli si svoje miesto na pohovke v obývačke. Už vtedy som sa rozhodla, že jej k nim ušijem aj deku, do ktorej by sa jej rodinka pri pozeraní filmov zakrútila 🙂 .

Voľba vzoru bola jasná, farebnosť daná. Žiaľ, väčšinu látok použitých na vankúšikoch som už nemala. Tak som musela improvizovať. Zalovila som vo svojom „archíve“ a vybrala látky tlmených farieb, ktoré by sa aspoň trochu približovali k pôvodným. Pri šití vzoru som použila svoju šablónku (pravítko) na vzor Dresden Plate.

Deka pre Katku, Drážďanské taniere, patchwork

Na bordúru som použila tú istú látku, ktorou som orámovala vankúše. Pozadie blokov som zvolila smotanovej farby. Látku na spojovacie pruhy, lemovanie a stredy drážďanskych tanierov som ladila do hneda tak, aby korešpondovalii s ostatnými látkami.

Dresden Plate, patchwork

Deku som quiltovala po častiach. V blokoch som prešívala najprv vo švoch okolo „taniera“ a zvyšok som vyplnila meandrami. Na bordúru som zvolila jednoduché quiltovanie v pruhoch.

Keďže sa mi žiadalo deku niečím ozvláštniť, rozhodla som sa jeden zvyšný tanier rozdeliť a umiestniť ho do rohov. Myslím, že celú deku to oživilo a spravilo ju to zaujímavejšou.

Deku som oslávenkyni odovzdala pred pár dňami, takže s fotografiami sa už môžem s vami podeliť.

3 comments

Pingbacks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.